Rehabilitacja – charakterystyka oraz wskazania do jej stosowania!

Rehabilitacja – charakterystyka oraz wskazania do jej stosowania!

Rehabilitacja jest wsparciem tradycyjnego leczenia psychicznego bądź fizycznego. Jej celem jest osiągnięcie częściowej lub pełnej sprawności ruchowej. Jako element leczenia jest często wykorzystywana w powrocie pacjentów do zdrowia. Stosuje się ją po urazach, udarze mózgu bądź wszelkiego rodzaju wypadkach. Pomocna jest również kobietom po mastektomii, czy też u dzieci z chorobami psychosomatycznymi lub rozwojowymi.

Jakie są rezultaty leczenia prądem?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu wykorzystuje się prąd stały albo zmienny. Daje to efektowną poprawę w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd naturalnie ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Pewnie Cię to zdziwi, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużym stopniu napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom i sprawia, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm oraz przeróżne zwyrodnienia.

Na czym polega laseroterapia?

Laseroterapia to zabiegi, w których stosuje się lasery lecznicze. Mają one rozmaite działanie, które wynikają z konkretnego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Dzięki laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a nierzadko i niedużych guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu z trudem gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Dzięki laseroterapii da się także pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej i wielu innych!

Krioterapia – co to za metoda w rehabilitacji?

Jest to po prostu leczenie zimnem, co może wydawać się co najmniej dziwne. Jednak działanie tego zabiegu zostało naukowo udowodnione, a efekty są rewelacyjne! Niweluje stany zapalne tkanek miękkich, pomaga wrócić do zdrowia po różnych wypadkach lub urazach sportowych. Łagodzi zmiany zwyrodnieniowe, pomaga w stanach depresyjnych czy osteoporozie. Może być ogólna bądź miejscowa. Lekarz zadecyduje, która krioterapia zostanie wykorzystana u Ciebie. Jednak poza licznymi zaletami ma również przeciwwskazania, dlatego, lecz się zawsze pod okiem lekarza!

Informacje
Dodany przez użytkownika: Eleonora Brzezińska
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Eleonora Brzezińska
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Zdrowie i odżywianie
Nieinwazyjne prenatalne badania genetyczne
Komentarze: 0
Ocena: 4.50
Witamina C - ważny składnik diety dla zdrowia i urody
Komentarze: 0
Ocena: brak
Czy śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Rehabilitacja jest wsparciem tradycyjnego leczenia psychicznego bądź fizycznego. Jej celem jest osiągnięcie częściowej lub pełnej sprawności ruchowej. Jako element leczenia jest często wykorzystywana w powrocie pacjentów do zdrowia. Stosuje się ją po urazach, udarze mózgu bądź wszelkiego rodzaju wypadkach. Pomocna jest również kobietom po mastektomii, czy też u dzieci z chorobami psychosomatycznymi lub rozwojowymi.Jakie są rezultaty leczenia prądem?Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu wykorzystuje się prąd stały albo zmienny. Daje to efektowną poprawę w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd naturalnie ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Pewnie Cię to zdziwi, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużym stopniu napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom i sprawia, że obrzęki szybciej się wchłani...