Jak zaaranżować dom w wybranym stylu?

Jak zaaranżować dom w wybranym stylu?

Jeżeli masz już swój wybrany ulubiony styl, to powinieneś liczyć się z tym, że dodatki będą wymagały najwięcej uwagi i będziesz musiał dokładnie je przemyśleć, zanim wdrożysz je do aranżacji. Dobrym rozwiązaniem będzie zainwestować w dodatki w konkretnym stylu oraz te bardziej uniwersalne, które pomimo upływu czasu, zawsze będą na topie. Warto też nie ulegać za bardzo modzie, która często się zmienia.

Jakie są podstawy stylu skandynawskiego? 

Styl skandynawski, jak sama nazwa mówi, ma dużo wspólnego ze stylistyką fińską, duńską oraz szwedzką. Jest nadzwyczaj popularny ze względu na swoją uniwersalność oraz sporą dostępność przedmiotów w konkurencyjnych cenach. Produkty w stylu skandynawskim można kupić dosłownie wszędzie, w sklepach sieciowych, na targach czy znaleźć nawet na strychu u babci. Urządzając dom w stylu skandynawskim, warto zainwestować w porządne i ciekawie prezentujące się lampy. Światło we wnętrzu tego rodzaju odgrywa nadzwyczaj istotną rolę. Lampa jednakże nie powinna być duża, jak również wykonana z naturalnych materiałów.

Następnym dodatkiem, który wspaniale się wpasowuje w klimat skandynawski to ramki na zdjęcia w skromnej formie. Można w nich umiejscowić nie tylko rodzinne zdjęcia, ale także ciekawe grafiki lub plakaty.

Jakie są zasady urządzania mieszkania w stylu glamour? 

Glamour to przede wszystkim blask oraz wyrafinowanie. W większości wypadków ten styl kojarzy się z luksusem, skutkiem tego, przy wyborze elementów ozdobnych powinno się postawić na dodatki charakteryzujące się wysoką jakością. Fundamentalnymi kolorami w tym przypadku są biel i czerń, jednak często oprócz tego, dodaje się dodatkowo jeszcze jeden wyraźniejszy akcent kolorystyczny. Jak wcześniej wspominaliśmy, w tym przypadku ważny jest przede wszystkim blask, dlatego powinniśmy postawić na jaskrawe oświetlenie. Perfekcyjnym wyborem będą lampy w stylu glamour z jaskrawymi dodatkami oraz kryształkami, które fajnie akcentują światło. Poza tym nie można zapominać o dużych lustrach w oryginalnych ramach, które nie tylko optycznie uwydatnią przestrzeń, ale dodatkowo wprowadzają do niej jeszcze więcej światła.

Jak podkreślić marinistyczny styl aranżacji? 

Przeważają w nim kolory morza i jego odcienie jak biały, granatowy czy błękitny. Styl ten to wyrafinowane elementy, takie jak wiosła na ścianie czy ozdoby wykonane ze sznurków. Jeżeli lubisz figurki, to wspaniale się tutaj odnajdą rybki lub marynarze. Tkaniny, które niejednokrotnie pojawiają się w tym stylu to najczęściej z lnu, barwione na biało, beżowo czy niebiesko. Nierzadko można znaleźć na nich motywy kotwic, pasów i gwiazd.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Oliwier Nowicki
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Oliwier Nowicki
Jak zaaranżować dom w wybranym stylu?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Dom i ogród
Dlaczego powinieneś kupić pościel z lnu?
Komentarze: 0
Ocena: 2.00
Jakie akcesoria musisz posiadać w łazience?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Jeżeli masz już swój wybrany ulubiony styl, to powinieneś liczyć się z tym, że dodatki będą wymagały najwięcej uwagi i będziesz musiał dokładnie je przemyśleć, zanim wdrożysz je do aranżacji. Dobrym rozwiązaniem będzie zainwestować w dodatki w konkretnym stylu oraz te bardziej uniwersalne, które pomimo upływu czasu, zawsze będą na topie. Warto też nie ulegać za bardzo modzie, która często się zmienia.Jakie są podstawy stylu skandynawskiego? Styl skandynawski, jak sama nazwa mówi, ma dużo wspólnego ze stylistyką fińską, duńską oraz szwedzką. Jest nadzwyczaj popularny ze względu na swoją uniwersalność oraz sporą dostępność przedmiotów w konkurencyjnych cenach. Produkty w stylu skandynawskim można kupić dosłownie wszędzie, w sklepach sieciowych, na targach czy znaleźć nawet na strychu u babci. Urządzając dom w stylu skandynawskim, warto zainwestować w porządne i ciekawie prezentujące się lampy. Światło we wnętr...