Jak zorganizować pierwszy taniec weselny, aby był niezapomniany?

Jak zorganizować pierwszy taniec weselny, aby był niezapomniany?

W oczekiwaniu na własny ślub oraz wesele czas płynie niesamowicie szybko, a organizacja całego wydarzenia w określonym czasie wydaje się niemożliwa. Dlatego tak ważne jest, aby o pierwszym tańcu pomyśleć jak najszybciej, zdążyć z przygotowaniami i nauką kroków.

Jednym z ważnych aspektów do ustalenia jest bez wątpienia kwestia zabawy na sali weselnej. To na ogół w głowach kobiet rodzi się w związku z tym wyobrażenie o swoim wymarzonym pierwszym tańcu. Ze wszystkich sił namawiają więc narzeczonego, aby zdecydował się na ich wspólny pierwszy taniec w trakcie wesela.

Co jest najważniejsze przy pierwszym tańcu?

Dla wielu par nie jest to wbrew pozorom prosta decyzja. Wielu ludzi jest z natury wstydliwa i nie czuje się swobodnie w trakcie występów publicznych. Jeżeli przychodzi im to bez problemu, to wskazuje to o doświadczeniu nabytym w przeszłości. W związku z tym wahamy się z decyzją, czy zaryzykować miesiące spędzone na ćwiczeniach układu oraz nauki kroków w takt muzyki. To trwa aż tyle? Czasem tak, bo przecież nie każdy jest urodzonym tancerzem.

Jak wybrać utwór i rodzaj tańca?

Jeśli jednak zdecydujemy się na ten krok, istotne jest, aby zdecydować się na należyty utwór. Taki do jakiego będziemy tańczyć z radością. To zależy tylko od nas i naszych indywidualnych preferencji.

Jeśli chęci są duże, ale jesteśmy zagubieni, możemy zapisać się do specjalnych szkół tańca, które oferują naukę układu „pierwszy taniec weselny”. Po naradzie z instruktorem wybierzemy odpowiedni utwór oraz styl, a specjalista ułoży nam choreografię, którą będziemy ćwiczyć. Jeżeli czujemy się na siłach, możemy zaplanować to sami, bez udziału osób trzecich. Wtedy możemy zacząć ćwiczyć zaplanowany w głowach układ czy też zainspirować się gotowym, znalezionym w Internecie bądź telewizji.

Nauka kroków – jak zrobić to jak najlepiej?

Sprawa nieunikniona. Jeśli jesteśmy z natury wstydliwi, a wszelkie występy zawstydzają nas, nie powinniśmy tego lekceważyć. Żywiołowy występ „na żywo”, może nam nie wyjść i poczujemy się poniżeni. Dlatego kiedy pragniemy spełnić swoje marzenie i zatańczyć, powinniśmy się do tego dobrze przygotować. Wszystko po to, ażeby czuć się dobrze w tym najważniejszym dniu.

Panie mogą doprowadzić do perfekcji kroki, trenując w przeróżnych kostiumach, najlepiej utrudniać sobie zadanie, trenując w obfitych sukienkach bądź spódnicach. Pamiętajmy, że suknia ślubna układa się w tańcu nieco inaczej niż dres. Panowie niech ubiorą mało wygodne buty, ażeby trenując unoszenia bądź obroty przyzwyczaić się do tańca na sali weselnej, gdzie może być ślisko.

Sam taniec niech jest odzwierciedleniem naszych osobowości, niech przejawia nasze charaktery. Jeśli para to spontaniczni oraz otwarci ludzie wybierzmy na przykład szalony miks walca z cza-czą. Jeśli mamy do czynienia z osobami cichymi oraz raczej wycofanymi, niech będzie to uczuciowy fokstrot z klasycznym utworem.

Jak reagować na problemy przy tańcu weselnym?

Nie należy zrażać się przy błędach, niezależnie czy wydarzyły się na treningu, czy też na sali weselnej. Jeśli nie jesteśmy urodzonymi tancerzami, wszyscy goście zapewne o tym wiedzą. Pomyłki są wręcz pewne, co wynika ze stresu lub zbyt krótkiego czasu przygotowania. Warto podejść do całości z optymizmem i śmiać się z własnych potknięć. Prawdopodobnie będzie to wspaniała pamiątka na lata, którą w przyszłości wspólnie obejrzycie z dziećmi lub wnukami.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Emanuel Wiśniewski
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Emanuel Wiśniewski
Komentarze
Pola Nowicka

Miło wspominam swój pierwszy taniec z mężem. Na szczęście się nie pomyliliśmy.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Prawo i społeczeństwo

Brak artykułów

W oczekiwaniu na własny ślub oraz wesele czas płynie niesamowicie szybko, a organizacja całego wydarzenia w określonym czasie wydaje się niemożliwa. Dlatego tak ważne jest, aby o pierwszym tańcu pomyśleć jak najszybciej, zdążyć z przygotowaniami i nauką kroków.Jednym z ważnych aspektów do ustalenia jest bez wątpienia kwestia zabawy na sali weselnej. To na ogół w głowach kobiet rodzi się w związku z tym wyobrażenie o swoim wymarzonym pierwszym tańcu. Ze wszystkich sił namawiają więc narzeczonego, aby zdecydował się na ich wspólny pierwszy taniec w trakcie wesela.Co jest najważniejsze przy pierwszym tańcu?Dla wielu par nie jest to wbrew pozorom prosta decyzja. Wielu ludzi jest z natury wstydliwa i nie czuje się swobodnie w trakcie występów publicznych. Jeżeli przychodzi im to bez problemu, to wskazuje to o doświadczeniu nabytym w przeszłości. W związku z tym wahamy się z decyzją, czy zaryzykować miesiące spędzone na ćwiczeniach uk...