Na co zwracać uwagę przy wyborze nowej pralki?

Na co zwracać uwagę przy wyborze nowej pralki?

Dobra pralka może znacznie ułatwić życie, szczególnie jeśli z jakichś względów robienie prania jest częstą czynnością. Na szczęście obecnie możemy przebierać w modelach i dobrać takie urządzenie, które usatysfakcjonuje nas na wiele lat. Wybór pralek na rynku jest ogromny i ich jakość też jest coraz lepsza. Każdy konsument będzie zadowolony. Jeżeli jednak masz wątpliwości, na co zwrócić uwagę przy wyborze, poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych opcji modeli pralek.

Kiedy wybrać pralkę z drzwiczkami z przodu? 

Nowoczesna, najbardziej powszechna pralka, to ta z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ma wiele zalet, między innymi dostęp do prania (oraz jego podgląd) pozostaje niezwykle łatwy. Pralka tego typu może mieć dużo funkcji i programów. Plusem dla wielu osób są wymiary pralki i powierzchnia robocza na jej blacie. Obecnie na rynku dostępnych jest dużo urządzeń tego rodzaju: pod zabudowę bądź wolnostojących, o przeciętnych gabarytach, slim o zmniejszonej głębokości, idealnych do mniejszych pomieszczeń, jak również big, czyli o dużej pojemności, nawet do parunastu kilogramów zawartości. Dla pewności: pralka o przeciętnych gabarytach ma około 80 cm wysokości60 cm głębokości i 60 cm szerokości. Tego typu pralki mają jednak swoje wymagania – muszą być na stałe podłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach i łazienkach.

Kiedy wybrać pralkę pakowaną od góry? 

Tam, gdzie nie można zainstalować standardowej pralki i na przykład nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek z przodu, najlepiej jest wybrać inną opcję, czyli pralkę ładowaną od góry. Ma ona mniejszą szerokość, jednakże dostęp do prania jest trochę trudniejszy niż w pralkach standardowych. Niemniej tego typu pralki mogą mieć takie same lub analogiczne programy, co ich większe odpowiedniki.

Pralkosuszarka, czyli pralka z suszarką 

Pralkosuszarki to swego rodzaju luksus. W jednym urządzeniu można wyprać, a następnie wysuszyć ubrania i inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyciągnięciu z bębna! Do wyboru są rozmaite formy suszenia, w tym poprzez nagrzewanie albo za pomocą pompy ciepła. Wiele opinii wskazuje, że jeśli nie ma możliwości postawienia wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej wybrać pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Turystyczna pralka, którą można przewozić

Niewielka, przenośna oraz ułatwiająca pranie w niemal każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, bowiem zawiera dwie komory: do prania i do wirowania odzieży. Należy pamiętać, że różnią się one wielkością wsadu. Tego typu urządzenie możesz wykorzystać na przykład na urlopie, na działce bądź w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w jakich z rozmaitych względów nie możesz bądź nie chcesz postawić standardowej pralki.

Pralki wirnikowe i znane od lat wirówki

Pomimo iż pralki wirnikowe, a wśród nich kultowa „Frania”, marzenie naszych babć, kojarzone są z przeszłością, ich popularność wcale nie maleje. Są niezastąpione na wakacjach lub wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia do sieci wodociągowej. Pralki wirnikowe cechuje bardzo łatwa konstrukcja i wyposażone są w podstawowe funkcje. Pralka wirnikowa nie posiada bębna jak jej automatyczne odpowiedniki, a wodę w ruch wprawia właśnie wirnik. Z faktu, iż pralki te nie odprowadzają wody, warto dokupić do nich wirówkę, która świetnie sobie radzi z tym zadaniem.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Bartłomiej Walczak
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Bartłomiej Walczak
Na co zwracać uwagę przy wyborze nowej pralki?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze
Barbara Jasińska

Pralki to temat rzeka. W ogóle tak szybko się psują jak każdy dzisiejszy sprzęt.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Technologia i Internet
Dlaczego każdy biznes potrzebuje strony internetowej?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Maszyna do szycia – ale która? Poznaj modele maszyn!
Komentarze: 0
Ocena: brak
W jaki sposób wybrać dobrą firmę z branży IT?
Komentarze: 0
Ocena: 4.00
Jaką wybrać maszynę do szycia na własne potrzeby?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Korzyści Wynikające z Korzystania z Katalogów NAP
Komentarze: 0
Ocena: brak
Dobra pralka może znacznie ułatwić życie, szczególnie jeśli z jakichś względów robienie prania jest częstą czynnością. Na szczęście obecnie możemy przebierać w modelach i dobrać takie urządzenie, które usatysfakcjonuje nas na wiele lat. Wybór pralek na rynku jest ogromny i ich jakość też jest coraz lepsza. Każdy konsument będzie zadowolony. Jeżeli jednak masz wątpliwości, na co zwrócić uwagę przy wyborze, poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych opcji modeli pralek.Kiedy wybrać pralkę z drzwiczkami z przodu? Nowoczesna, najbardziej powszechna pralka, to ta z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ma wiele zalet, między innymi dostęp do prania (oraz jego podgląd) pozostaje niezwykle łatwy. Pralka tego typu może mieć dużo funkcji i programów. Plusem dla wielu osób są wymiary pralki i powierzchnia robocza na jej blacie. Obecnie na rynku dostępnych jest dużo urządzeń tego rodzaju: pod zabudowę bądź w...