Narzędzia samochodowe są coraz mniej przydatne w podróży.

Narzędzia samochodowe są coraz mniej przydatne w podróży.

Nowoczesne samochody znacząco różnią się od starszych wersji. Można powiedzieć, że to jeżdżące komputery. Wszystko po to, aby jazda była bardziej bezpieczna i żeby w pewnym stopniu wyręczyć kierowców w niektórych czynnościach. Takie rozwiązania znajdą oczywiście swoich zwolenników. Należy jednak pamiętać, że równocześnie naprawa nawet drobnej usterki w takim pojeździe może wykroczyć poza nasze kompetencje. Bardzo często wymagana będzie naprawa w specjalistycznym warsztacie samochodowym. Fakt ten może zniechęcić majsterkowiczów, którzy lubią sami zajmować się naprawami swoich samochodów.

Lewarek i klucz do kół zastąpione przez zestawy naprawcze

Może się zdarzyć, że wymiana koła w czasie podróży stanie się obrazkiem odchodzącym do przeszłości. Coraz więcej producentów samochodów decyduje się na zastąpienie pełnowymiarowego koła lub koła dojazdowego zestawem naprawczym. Dzięki temu zyskujemy więcej przestrzeni w bagażniku. Takie posunięcie spowoduje, że tradycyjny lewarek oraz klucz do kół będzie wyposażeniem głównie tańszych marek. Jednak i one decydują się na wprowadzenie zmian.

Komplet żarówek również coraz mniej praktyczny

Pomimo że, żarówka jest częścią, a nie narzędziem, od jakiegoś czasu wymiana tego podstawowego komponentu w aucie zajmuje coraz więcej czasu. Zatrzymanie się na parkingu i sprawna wymiana przepalonego żarnika w światłach mijania, powoli brzmi jak bajka. Wszystko przez utrudniony dostęp do zaślepek, które ochraniają reflektor oraz żarówki przed brudem. Ograniczona ilość miejsca pod maską powoduje, że trzeba często zdemontować całą lampę, aby dokonać wymiany jednego podzespołu. Powoduje to, że wożenie ze sobą kompletu żarówek również powoli traci sens.

Bezpieczniki oraz szczypce odejdą w zapomnienie?

Wymiana bezpieczników w samochodzie również była stosunkowo prostą czynnością. Obecnie jest to prawdopodobnie jedna z ostatnich rzeczy, którą możemy wymienić samodzielnie bez wzywania pomocy drogowej. Dlatego istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że i szczypce używane do wymiany bezpiecznika w aucie staną się bezużyteczne.

Taśma klejąca oraz latarka zawsze przydatne

Są też takie narzędzia, które będą w samochodzie przydatne prawdopodobnie zawsze. Jednym z nich jest latarka. Pomimo że mamy bardzo podobne urządzenia w smartfonach, to jednak ich rozmiary oraz zasięg sprawiają, że nie nadają się do stosowania jako uniwersalny przybór. Znalezienie czegoś wieczorem w aucie jest dużo łatwiejsze przy użyciu standardowej latarki. Bardzo przydatna jest także taśma klejąca. Może pomóc poradzić sobie z niejedną usterką. Zawsze warto, jest mieć ją przy sobie.

Prostownik oraz kable rozruchowe są ratunkiem zimą

Żadne urządzenia elektroniczne nie lubią niskich temperatur. Nie lubią ich też kierowcy i akumulatory. W mroźne dni obniża się zdolność rozruchowa akumulatora, a co za tym idzie, może nas rano zaskoczyć niemożność odpalenia auta. Dobrze jest, na wypadek takich sytuacji, mieć przy sobie kable rozruchowe i skorzystać z pomocy innego kierowcy, którego samochód prawidłowo odpalił. Można też zawsze wieczorem wyjąć akumulator i za pomocą prostownika naładować go przez noc. Są to najtańsze i najprostsze rozwiązania, które uchronią nas przed nieprzyjemnym porankiem. I poza odśnieżeniem szyb nic nie spowolni wyruszenia w drogę.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Adam Tomaszewski
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Adam Tomaszewski
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Motoryzacja

Brak artykułów

Nowoczesne samochody znacząco różnią się od starszych wersji. Można powiedzieć, że to jeżdżące komputery. Wszystko po to, aby jazda była bardziej bezpieczna i żeby w pewnym stopniu wyręczyć kierowców w niektórych czynnościach. Takie rozwiązania znajdą oczywiście swoich zwolenników. Należy jednak pamiętać, że równocześnie naprawa nawet drobnej usterki w takim pojeździe może wykroczyć poza nasze kompetencje. Bardzo często wymagana będzie naprawa w specjalistycznym warsztacie samochodowym. Fakt ten może zniechęcić majsterkowiczów, którzy lubią sami zajmować się naprawami swoich samochodów.Lewarek i klucz do kół zastąpione przez zestawy naprawczeMoże się zdarzyć, że wymiana koła w czasie podróży stanie się obrazkiem odchodzącym do przeszłości. Coraz więcej producentów samochodów decyduje się na zastąpienie pełnowymiarowego koła lub koła dojazdowego zestawem naprawczym. Dzięki temu zyskujemy więcej przestrzeni w bagażniku. T...