Odpowiednie organizowanie swojego miejsca pracy - jak to zrobić?

Odpowiednie organizowanie swojego miejsca pracy - jak to zrobić?

Kiedy Twoje zajęcia sprawiają, że dużo czasu spędzasz przy biurku, bardzo ważne jest, żeby panował na nim porządek i pewna organizacja. Mówi się, że to co na zewnątrz, wpływa na to, co wewnątrz. Dlatego zadbanie o sprzyjające warunki pracy, w tym przede wszystkim o miejsce, w którym tę pracę wykonujemy, ma kluczowe znaczenie w procesie twórczym. Ułatwia zebranie myśli i powoduje,że nic nas nie rozprasza. Jak najprościej wprowadzić te zasady w życie? Wskazówki w artykule.

Zacznij od czystości biurka w swoim miejscu pracy

Stanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Utrzymanie porządku na biurku to nie problem

Ważna jest sumienność i odpowiednie przybory, które to ułatwią. Najbardziej sprawdzą się wszelakie pojemniczki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można notować najważniejsze informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zbyt zagracona. Nie stawiaj piętnastu stojaków na przybory piśmiennicze, bo spowoduje to bałagan. Minimalizm jest najlepszym wyjściem, ale oczywiście można koło siebie ustawić różne przedmioty, które umilą czas pracy, np. zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę, czy też kwiatek. Te drobiazgi z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Zorganizuj swój tryb pracy i nie pozwól się rozpraszać

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

Dużą pułapką podczas pracy, w której używamy internetu, są serwisy społecznościowe. Bardzo łatwo, co i rusz odrywać się od obowiązków i buszować po różnych stronach lub prowadzić konwersacje ze znajomymi. Problem polega na tym, że często robimy to odruchowo. Trzeba się naprawdę pilnować, ale z czasem można nauczyć się unikania tych dystrakcji, a wtedy sami przekonamy się jak nasza praca staje się bardziej wydajna i wartościowa. Kiedy pracujesz w domu, możesz ustalić pewne zasady z pozostałymi domownikami, mające na celu uszanowanie Twojego czasu pracy. To na pewno zadziała.

Informacje
Komentarze: 1
Kategoria: Praca
Dodany przez użytkownika: Tamara Zawadzka
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Tamara Zawadzka
Komentarze
Elwira Baranowska

Jestem wielką perfekcjonistą i wszystko u mnie musi wyglądać idealnie i schludnie.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Praca
Kiedy Twoje zajęcia sprawiają, że dużo czasu spędzasz przy biurku, bardzo ważne jest, żeby panował na nim porządek i pewna organizacja. Mówi się, że to co na zewnątrz, wpływa na to, co wewnątrz. Dlatego zadbanie o sprzyjające warunki pracy, w tym przede wszystkim o miejsce, w którym tę pracę wykonujemy, ma kluczowe znaczenie w procesie twórczym. Ułatwia zebranie myśli i powoduje,że nic nas nie rozprasza. Jak najprościej wprowadzić te zasady w życie? Wskazówki w artykule.Zacznij od czystości biurka w swoim miejscu pracyStanowisko pracy powinno być regularnie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powi...