Ślubne akcesoria, czyli niezbędne uzupełnienie Twojego stroju.

Ślubne akcesoria, czyli niezbędne uzupełnienie Twojego stroju.

Dodatki to ważny element każdej garderoby, także ślubnej. Wybór sukni ślubnej i garnituru to jedno, a dopełnienie ich, to drugie. Dobrze zatem poświęcić trochę uwagi i czasu na odpowiednie dobranie biżuterii ślubnej tak, aby podkreślała całość. Zarówno damska biżuteria, jak i męska ma swoje walory wizualne, dlatego Panna Młoda, a także Pan Młody nie mogą zapomnieć o trafnych dodatkach. W artykule omawiamy poszczególne z nich!

Biżuteria w ślubnych kreacjach!

Dla odpowiedniego zaakcentowania oraz uwydatnienia wymarzonego stroju trzeba na początku się zastanowić, w jakim stylu chcemy być ubrani. Czy będzie to styl minimalistyczny, czy też romantyczny, klasyczny, vintage, boho, a może zupełnie w inną stronę – glamour? Każdy z nich w jakiś sposób określa dobór dodatków. Przy sukni minimalistycznej oraz romantycznej doceniamy drobne, oraz niezbyt okazałe wstawki. Styl glamour to natomiast bogactwo formy oraz wszelkich zdobień. Dodatki w stylu vintage oraz boho muszą być symboliczne, jednakże dopełniające naturalność kreacji. Istotnym aspektem jest skierowanie uwagi na kolor sukni, albowiem do bieli pasuje wyłącznie srebro, niemniej jednak w odcieniach „złamanych” można już swobodnie decydować się również na złote elementy. Powinniśmy zwracać uwagę na całokształt oraz efekt finalny, jaki pragniemy osiągnąć. Jeśli wybieramy styl glamour, mierzymy bogato zdobioną, okazałą oraz obfitą suknię, podążajmy tym stylem oraz skuśmy się także na widoczne kolczyki, bądź ciężką kolię, która jeszcze mocniej rozświetli naszą suknię. W swoich wyborach winniśmy być konsekwentni.

Łatwo przesadzić?

Wiele Panien Młodych pragnie w ten jeden nadzwyczajny dzień olśnić wszystkich gości, co jest jak najbardziej zrozumiałe oraz oczywiście powinno tak być. Pamiętajmy jednakże, że ilość nie zawsze (a właściwie raczej rzadko) znaczy jakość. Jeżeli decydujemy się na kreację w stylu vintage, nie zakładajmy zwisających kolczyków, koralikowych bransoletek, wielu warstw grubych pereł na szyi, bo po prostu będzie to przesadą. Zbytek, zamiast zdobić, będzie wręcz szpecić. W doborze biżuterii powinno się znaleźć równowagę pomiędzy strojem a ozdobami.

Ręka, uszy, szyja:

Czasami towarzyszą nam rozterki, na co się zdecydować. Wydaje nam się, że skoro ślub jest niesłychanie ważnym wydarzeniem w życiu, to powinno się każdą część ciała przystroić biżuterią, by podkreślić tym samym tę szczególną okazję. Jednakże nie o to w tym wszystkim chodzi, gdyż biżuteria powinna stanowić dopełnienie do całości, a nie zwracać na siebie całą uwagę. Przykładowo, przy bardzo poszerzonym dekolcie bądź okazałym gorsecie wystarczy delikatny naszyjnik oraz drobne kolczyki, z kolei przy zwiewnej kreacji boho zachwyci biżuteria artystyczna.

Biżuteria na włosy:

Kapitalna alternatywa dla Pań, które nie chcą stawiać na oryginalne dodatki czy też po prostu nie przepadają za biżuterią. Istotna jest w tym wypadku nasza fryzura – jak będzie wyglądać oraz jaką będzie mieć formę. Może się okazać, że przewidujemy na głowie bardzo rozbudowaną fryzurę, a przystrajanie jej dodatkowymi wstawkami pogorszy cały rezultat. Niemniej jednak warto zastanowić się nad delikatnym szczegółem wpiętym we włosy. Może być to strojna spinka, opaska z przypiętym zdobieniem czy przepaska na głowę (przy stylu boho, vintage). Doskonałym uzupełnieniem mogą okazać się dodatkowo kwiaty (najlepiej żywe), które wpięte we włosy dodadzą Pannie Młodej uroku oraz dziewczęcości.

Dla Panów:

Pan Młody tak samo, jak Panna Młoda powinien poświęcić część swojego czasu na przemyślenie swoich dodatków ślubnych, na przykład spinek do mankietów albo do krawata! Wszystko powinno tworzyć jedną spójność, łącznie z ubiorem i dodatkami Pani Młodej. Dlatego ważne jest, aby oboje usiedli i przedyskutowali garderobę tak, by nie gryzła się podczas ślubu. Jak widać, harmonia jest bardzo ważna nie tylko w miłości!

Informacje
Dodany przez użytkownika: Lena Bąk
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Lena Bąk
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Moda i uroda

Brak artykułów

Dodatki to ważny element każdej garderoby, także ślubnej. Wybór sukni ślubnej i garnituru to jedno, a dopełnienie ich, to drugie. Dobrze zatem poświęcić trochę uwagi i czasu na odpowiednie dobranie biżuterii ślubnej tak, aby podkreślała całość. Zarówno damska biżuteria, jak i męska ma swoje walory wizualne, dlatego Panna Młoda, a także Pan Młody nie mogą zapomnieć o trafnych dodatkach. W artykule omawiamy poszczególne z nich!Biżuteria w ślubnych kreacjach!Dla odpowiedniego zaakcentowania oraz uwydatnienia wymarzonego stroju trzeba na początku się zastanowić, w jakim stylu chcemy być ubrani. Czy będzie to styl minimalistyczny, czy też romantyczny, klasyczny, vintage, boho, a może zupełnie w inną stronę – glamour? Każdy z nich w jakiś sposób określa dobór dodatków. Przy sukni minimalistycznej oraz romantycznej doceniamy drobne, oraz niezbyt okazałe wstawki. Styl glamour to natomiast bogactwo formy oraz wszelkich zdobień. Dod...