Tylko u nas – 6 świetnych pomysłów na prezenty na chrzciny

Tylko u nas – 6 świetnych pomysłów na prezenty na chrzciny

Chrzest Święty to najważniejszy sakrament, który symbolizuje wprowadzenie dziecka do wspólnoty Kościoła. Dla wielu osób jest to bardzo istotne wydarzenie, które chcą zachować w pamięci na całe życie. Podczas wyboru podarunku dla dzieciątka musisz kierować się jego funkcjonalnością. Musi to być idealna pamiątka, którą można zachować na przyszłość.

Jak wybrać medalik oraz łańcuszek?

Jednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – w większości wypadków łańcuszek z wisiorkiem, na przykład z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych bądź z krzyżem. Podarek tego typu zwykle będzie używany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić również swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stateczną wartość.

Biblia na prezent w wersji ilustrowanej

Przekazana prostymi słowami i okraszona ślicznymi ilustracjami Biblia za każdym razem się sprawdzi. Już od najmłodszych lat maluch oswoi się z opowieściami z życia Jezusa oraz pozna inne biblijne opowieści. Powinno się zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, jakie polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie oraz w szeregu przypadków czytać oraz przeglądać obrazki.

Liczy się również forma – duże rozmiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś mniejsze książeczki można zabrać ze sobą przykładowo na Mszę do kościoła. Jeżeli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, wówczas najlepszym zamysłem na prezent będzie naturalnie taka forma.

Modlitewnik dla dziecka 

Książeczka, dzięki jakiej maluch pozna pierwsze modlitwy, ma olbrzymie znaczenie w trakcie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o tradycyjny modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę podobną do Biblii dla dzieci. Istnieją dodatkowo serie książeczek, które uczą pojedynczych modlitw. Inną alternatywą jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest w samej rzeczy wiele.

Maskotka patron – w jaki sposób wybrać?  

Nowatorski pomysł na prezent i utworzenie swoistej więzi pomiędzy dzieckiem i jego patronem z Chrztu. Tego typu prezent może stać się ulubioną zabawką oraz przyjacielem malucha. Niektóre wydawnictwa oraz sklepy z dewocjonaliami przedstawiają swoje maskotki, na przykład świętego Franciszka, jednak w sytuacji kiedy patronem jest mniej popularny święty, można wynaleźć w sieci osoby, które tworzą pluszowe (albo szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś lepszego?

Obrazek na ścianę lub rzeźba 

Wszelkie prezenty artystyczne także nadadzą się na tę okazję, ponieważ można umieścić je w pokoju dzieciątka jako piękny element wystroju. Można zdecydować się na obrazek malowany farbami, rysunek, a nawet inne formy artystyczne, takie jak rzeźba. Warto zdecydować się na personalizację tego podarunku poprzez umieszczenie tam imienia oraz daty chrztu maluszka.
Informacje
Dodany przez użytkownika: Lucyna Kaczmarczyk
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Lucyna Kaczmarczyk
Jaki powinien być dobry plecak dla dziecka?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Bezpieczne pranie pieluszek wielorazowych
Komentarze: 0
Ocena: 5.00
Jak powinny wyglądać etapy rozszerzania diety dzieci?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze
Elwira Baranowska

Maskotka? Padnę zaraz ze śmiechu. Dobrze, że w mojej rodzinie nikt nie wpadł na ten pomysł.

Oceń
  • 0
  • 0
Lucyna Lis

Te prezenty z roku na rok są jeszcze bardziej wymyślne.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Rodzina i dzieci
Jaki powinien być dobry plecak dla dziecka?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Bezpieczne pranie pieluszek wielorazowych
Komentarze: 0
Ocena: 5.00
Jak powinny wyglądać etapy rozszerzania diety dzieci?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Chrzest Święty to najważniejszy sakrament, który symbolizuje wprowadzenie dziecka do wspólnoty Kościoła. Dla wielu osób jest to bardzo istotne wydarzenie, które chcą zachować w pamięci na całe życie. Podczas wyboru podarunku dla dzieciątka musisz kierować się jego funkcjonalnością. Musi to być idealna pamiątka, którą można zachować na przyszłość.Jak wybrać medalik oraz łańcuszek?Jednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – w większości wypadków łańcuszek z wisiorkiem, na przykład z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych bądź z krzyżem. Podarek tego typu zwykle będzie używany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić również swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stateczną wartość.Biblia na prezent w wersji ilustrowanejPrzekazana prostymi słowami i okraszona ślicznymi ilustracjami Biblia za każdym razem się sprawdzi. Już od najmłodszych lat maluch oswoi się z opow...